Səmimi qarşılanma mərasimində qonaqları QMİ-nin sədri, şeyxülislam Allahşükür Paşazadə qarşılayıb. Görüşdə İdarə Heyətinin sədr müavini, millət vəkili Hikmət Babaoğlu, Müşahidə Şurasının sədri,
Ələkbərov Fərhad Şakir oğlu 10 may 1990-cı ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur. Ailəsi Qərbi Azərbaycanın Dərələyəz mahalının Qalaser kəndindən sonuncu etnik təmizləmə (1987-1991) zamanı
13.02.2026-cı il tarixdə Hacıqabul şəhər 10 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbində Elm və Təhsil Nazirliyinin məsul əməkdaşları Rövşən Ağayev və Hilal Salmanov, Hacıqbul Rayon İcra Hakimiyyəti
Qərbi Azərbaycan İcması tərəfindən təşkil olunan və Qadınlar Şurasının təşəbbüsü ilə reallaşdırılan bu nüfuzlu müsabiqədə “Əsa” adlı hekayəsi ilə II yerə layiq görülməsi onun yaradıcılıq
12 fevral 2026-cı il tarixində Qərbi Azərbaycan İcmasının inzibati binasında “Bir Elin Manifesti” adlı Qərbi Azərbaycan mövzusunda hekayə janrı üzrə Birinci Ümumrespublika Müsabiqəsinin yekunlarına
Emil Novruzov 8 dekabr 1995-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub, əslən Qərbi Azərbaycanın Göyçə mahalının Mollalı kəndindəndir. Atasının nənəsi Göyçə mahalının Ağkilsə kəndindən, ana babası Vedi
Qərbi Azərbaycan İcmasının Qax Rayon üzrə nümayəndəsi Həsən Tarverdiyev ADPU-nun Beynəlxalq Əlaqələr üzrə prorektorluğunun nəzdində fəaliyyət göstərən Qərbi Azərbaycan Araşdırmalar Mərkəzinin qonağı
Sultanov Turqut Neymət oğlu 30 iyun 1994-cü ildə Naxçıvan MR, Şərur rayonu Mahmud kəndində anadan olmuşdur. Ata babası Qərbi Azərbaycanın Dərələyəz mahalının Çivə kəndindən olan Əhməd bəy Vəkilovun
Qərbi Azərbaycan İcması İdarə Heyətinin üzvü, Keşkənd İcmasının sədri, ADPU-nun beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Mahirə Hüseynovaya mükafat verilib. Professor Mahirə Hüseynova türk
Bu gün onun günüdür... Yurd həsrətini sinəsində daşıyan, şərəfli ömrünün böyük hissəsini Azərbaycan elminə həsr edən Sadıq müəllimin 86 yaşı tamam olur. Əhmədov Sadıq Əhməd oğlu 05.02.1939-cu ildə